na Home page

Chov koní

farma Heroutice

dětské pobyty
individuální ježdění
celodenní výlety na koni
ubytování

závody, veř. tréninky
soustředění, ZZVJ

chov koní

fotogalerie
kde nás najdete
pár slov o farmě

 
Farma HEROUTICE je mimo jiné zaměřena na chov, testaci a prodej kvalitních sportovních koní - českého teplokrevníka pro parkur, drezúru, military, případně pro rekreační ježdění, a anglického plnokrevníka pro dostihové využití.

Chovné stádo farmy v současné době čítá 10 teplokrevných klisen, vesměs velmi dobře otestovaných ve sportu na úrovni parkúru S - ST nebo zapsaných ve státní plemenné knize. Každoročně se na farmě narodí kolem pěti hříbat.

 

V roce 2015 je k dispozici plemenný hřebec plemene New forest pony

Působí v přirozené plemenitbě na Slovensku, na Farmě Heroutice lze objednat dávky mraženého spermatu!

KLOOTWIJKHOEVE´S VIDAR


new forrest pony, ryzák, nar. 30. 4. 1992 v Holandsku

KVH 146 cm, další míry: 156, 171, 18,5

Chovatel: G. van Hemert, Woudrichemseweg 38, 4286 LB Almerk. NB, NL
Místo narození: Almerk, NL
Majitel: Mgr. Jana Perníčková, Neveklov, ČR

Licentován jako plemenný hřebec v Belgii a České republice – zařazen ve třídě elita s nejvyšší známkou ze všech pony plemeníků v ČR 8,4.

KLOOTWIJKHOEVE´S VIDAR je zařazen ve třídě Elita s nejvyšší známkou ze všech pony plemeníků v ČR ve výši 8,4 bodů. Je zlicentován v Belgii a v ČR, kde je zařazen do akceleračního programu – výkonnost TTP. Absolvoval dlouhou a velmi úspěšnou sportovní kariéru jak v zahraničí, tak i v ČR. Byl dvojnásobným účastníkem mistrovství Evropy a dalších závodů CSIP v Belgii, Holandsku, Německu, Francii, Polsku. V ČR startoval pod jezdkyní Janou Perníčkovou a docílil s ní významných úspěchů. Pro Českou republiku získal jako první pony v historii první mezinárodní  vítězství v Polsku na  CSIP Borkow(125 cm), kde získal rovněž i další druhé místo.

Dále absolvoval mnohé  úspěšné starty na halových CSIP Wr. Neustadt 2004 a 2005, 3. místo v tříkolové soutěži 120 + 130 cm na závodech Ostseeschampionat Passin Německo 2005, vítězství v Pony Extralize 2005, druhé místo v Pony Extralize 2006,  řada vítězství a umístění  v soutěžích 120 cm i s velkými koňmi.
V plemenitbě působil v letech 2007 - 2010 na inseminační stanici v Mněticích, v roce 2011 v Zemském hřebčinci Tlumačov a v roce 2012 v ZH Písek, paralelně je k dispozici formou inseminace mraženým spermatem. Vzhledem ke svým sportovním výsledkům, velmi dobrému exteriéru a vynikajícímu charakteru se těší značnému zájmu chovatelů. Každoročně připustil cca 30 – 50 klisen. Velmi dobrá je rovněž jeho plodnost. O kvalitě hříbat svědčí i skutečnost, že většina chovatelů jej opakovaně na své klisny připouští.V roce 2012 se objevil ve sportu první ročník jeho potomstva – potomci se vyznačují korektním exteriérem, vynikajícími skokovými schopnostmi a velmi dobrým charakterem.

 

Připouštěcí stanice: Heroutice ,tel 604232834,e-mail: heroutice@heroutice.cz


Cena připouštění:  1000.-Kč za 1 dávku při inseminaci mraženým spermatem

 

OTEC / Sire / Pere

BRILJANT

He Stb.147

NFP

ROBIJN

He Stb.115

NFP

FURZEY LODGE GOLDEN WONDER

NFP

GREY MAGIC

NFP

PRESCOTT BLACK MAGIC

Imp.957

NFP

WARREN LUCKY

NFP

PRESCOTT CHARMAIN

NFP

MATKA / Dan / Mere

CORONA FRISIA BABETTE

Stb.4244

NFP

VERNONS VINEYARD

He Imp.79

TOMATIN GOLDEN GORSE
BURNREW VANESSA
EASTER MOUNTAIN SUNSHINE

Stb.1380

NFP

OOSTERBROEK ARTHUR
WARREN LORNA

NFP

   

klootwijkhoeves_vidar_mg_3189.jpg

vidar_skok.jpg (48042 bytes)

vidar_prejimka.jpg (44231 bytes)

vidar_mcr.jpg (84731 bytes)

 


NAŠI BÝVALÍ PLEMENÍCI

Dlouhou dobu na naší farmě působili dva plnokrevní plemenní hřebci BUENOS a MAJÁLES. Oba se již dnes pasou v koňském nebi,nicméně v chovu našich koní zanechali výraznou stopu a jejich potomci dnes náš chov prezentují na našich i zahraničních kolbištích.Vzpomínáme na ně:

BUENOS

angl. plnokrevník, hnědák, nar. 1987

Chovatel: Gestut Erftland, SRN
Majitel: Farma Heroutice, M. a J. Perníčkovi, Neveklov

Míry hřebce: 177, 167, 190, 20.8 cm
 

V roce 2008 působil i na Slovensku.

BUENOS je plnokrevný hřebec s výbornou mechanikou pohybu a prostornými chody. Vyznačuje se mohutným a přitom ušlechtilým exteriérem a vynikajícím charakterem. Výborně navazuje na plnokrevné i teplokrevné klisny.

BUENOS startoval na dráze v Německu až do svých 6 let, je vítězem Gr.2 - zvítězil mj. v Grosser Hertie Preis von Deutschland (Gr.2), v Derby-Revanch (Gr.2) v Hannoveru, druhý byl Grosser Preis von Baden Baden (Gr.1) atd. Celkově vyběhal téměř 500 000 DM. Jako tříletý měl v Německu generální handicap 94,5 kg. Nebyl nikdy zraněn a prokázal tak tvrdost a odolnost.

Otec ASPROS - šampion dvouletých SRN, šampion starší mílař. Je otcem dalších vítězů Gr.2, např. Arkona, Nuas, Diasprina. Otec Asprose, hřebec Sparkler, se kromě výsledků na dráze objevuje také ve sportu v krevních liniích mnoha světových skokových koní.

Matka BONNA - úspěšná na dráze i jako matka tří klasických vítězů, mj. klisny Britani - matky klisny Borgia, vítězky Deutsches Derby (Gr.1) atd. Borgia je největší hvězdou rodiny, jeden z nejlepších dostihových koní posledních let v Evropě. Buenos je její nejbližší příbuzný v ČR.

Doporučením BUENOSE pro teplokrevný chov je také působení jeho polobratra FEENSPROSE v holštýnském chovu, kde patří mezi vyhledávané plnokrevné plemeníky.

Potomci: Od r. 1998 startovali v ČR na dostihové dráze první Buenosovi potomci, kteří pro něj svými výkony získali titul šampiona debutujících plemeníků, např. Stříbrný vítr, Exmanžel, Lísková oříšek, Eliška Přemyslovna, Caracas. Klisna Eliška Přemyslovna se úspěšně prezentovala v roce 2006 v těžkých steeplechase a startovala i ve Velké Pardubické.
Od roku 2002 se objevují i první teplokrevní potomci ve sportu, dosahují v první sezoně výkonnosti "L" a tři z nich jsou umístěni v první desítce svého ročníku v Žebříčku sportovních koní. V současné době se řada potomků prosazuje ve všestrannosti (BET HRADIŠTĚ, GRÁCIE) i ve skákání (HEIDI, CINZANO). V roce 2006 měli potomci sportovní výkonnost S, Buenos byl vyhodnocen jako nejlepší plnokrevný hřebec v žebříčku plemeníků ve skokových soutěžích v roce 2005 v ČR. Potomci se vyznačují mimořádnou vyrovnaností, charakterem, dobrou jezditelností a ochotou k práci.

Výkonnost potomstva: parkur - ST, drezura - S, všetrannost - TT, za rok 2007 nejlepší hřebec A1/1 v žebříčku.

Aspros xx Sparkler xx Hard Tack xx
Diamond Spu xx
Antwerpen xx Waldcanter xx
Adelsweihe xx
Bonna xx Salvo xx Right Royal xx
Manera xx
Birgit xx Altrek xx
Borinage xx

 

buenos_web.jpg (79951 bytes)

Buenos

heidi.jpg (26774 bytes)

Jedním z úspěšných potomků je klisna HEIDI (m. VIKY po VARIN LIPSKÝ), která získala v roce 2006 jako 7letá vítězství i další přední umístění na mezinárodních závodech CSIJ v Rakousku a Polsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2717 MAJÁLES majales_1.jpg (16719 bytes)

angl. plnokrevník, bělouš, nar. 1989
HŘEBEC SPLŇOVAL PODMÍNKY AKCELERAČNÍHO PROGRAMU ČT!

V sezóně 2008 působil na Farmě Heroutice.

Chovatel: St. statek Český Brod
Majitel: Ing. Milan Theimer, AMÍR, Rudná pod Pradědem

Míry hřebce: 176, 163, 182, 21.5 cm

Výběr pro klisny A1/1, ČT

 

Hřebec je jediným plnokrevníkem v českém chovu, který je všestranně prověřený ve všech jezdeckých disciplínách. Vyniká výborným charakterem, ochotou k práci, odvahou, enormní skokovou silou. majales_2.jpg (13507 bytes)To vše prokázal nejen při reprezantaci ČR v mnoha zahraničních startech v nejnáročnější jezdecké disciplině - všestrannosti, ale také při natáčení filmu L. Bessona - Joan of Arc, kde absolvoval těžké kaskadérské výstupy. majales_3.jpg (9347 bytes)

Výkonnost hřebce: military "T", drezúra "S", skok"S".

Do chovu byl zařazen v roce 1998, jeho potomstvo se teprve začíná objevovat ve sportu.

Hřebec přenáší na potomstvo výborný charakter a pracovitost, kostru a skokové nadání.

            

Hřebec je příslušníkem osvědčené skokové rodiny založenoé v Napajedlích klisnou Spring Morning (GB). K příslušníkům této rodiny patří např. MOR (vítěz Velké Pardubické 2x, 2x druhý, 2x třetí), MOCNÁ (14 vítězství včetně Velké Pardubické), MEANDER (Vítěz VČC, CZn, ZP ZN, 4. Čs.D, plemeník).

V jeho pedigree jsou dále zastoupeni nositelé skokových vloh jako např. Beneagles, Dering-Do, Native Dancer, Omentello, Lyon, Róbert Endre, Rubint a Gradivo.

3343 Beneagles xx Godswalk Dancer´s Image
Kate´s Intent
Dastina Derring Do
Omentello
Modulace xx Lyon Masis
Lydie
Moly Rubint
Morena

 


Miloslav a Jana Perníčkovi
Heroutice 11, 257 56 Neveklov
tel.: 317 741 392, 604 232 834
fax: 317 741 399
heroutice@heroutice.cz