logo_CSIPJY zlute.gif (6666 bytes)

Mezinárodní jezdecké závody

CSIPJY-B

pro pony, juniory a mladé jezdce

7. – 9. july 2006

Generální partner:

kooperativa_logo_web.gif (2395 bytes)


sc kraj.jpg (20584 bytes)
Závody se konají
pod záštitou hejtmana
Středočeského kraje
ing. Petra Bendla

CSIPJY Heroutice 2006 získalo podporu Fondu sportu a volného času Středočeského kraje, který poskytl dotaci ve výši 30.000 Kč.

Mediální partneři:

SWEET17          SIEGER.cz

Jezdec             Jezdectví

Equichannel.cz

 

   
                  

   plakat-jen-obrazek-web.jpg (46634 bytes)

                   

                          ger.gif (1192 bytes)       uk.gif (1360 bytes)

 

 

 

         

               
             

Jezdecký klub Heroutice pořádá v termínu 7.- 9. července 2006 ve svém areálu u Neveklova v okrese Benešov jedny z nejvýznamnějších jezdeckých závodů konaných na území České republiky. V souladu s celkovým zaměřením Jezdeckého klubu Heroutice na výchovu a sportovní přípravu těch nejmladších jezdců se jedná o prestižní mezinárodní závody pro kategorie jezdců pony, juniory a mladé jezdce. Tento konkúr je zařazen do kalendáře Mezinárodní jezdecké federace FEI.

Pony i velcí koně

Závody navazují na loňský úspěšný první ročník. V roce 2006 jsou závody rozšířeny o dvě nejmladší věkové kategorie jezdců na velkých koních – juniory do 18 let a mladé jezdce do 21 let, a získávají tak od FEI statut CSIPJY. Logicky tato kategorie navazuje na kategorii jezdců na pony, mnoho špičkových evropských jezdců závodí zároveň ve dvou kategoriích a získává tak značné zkušenosti a rutinu v mezinárodním sportu. Závody této úrovně v České republice doposud chyběly.

Jednotlivci i družstva

V průběhu prvních dvou dnů budou probíhat kvalifikační soutěže jednotlivých kategorií a závody vyvrcholí v neděli soutěžemi Grand Prix pony a Grand Prix jezdců do 21 let. Mezinárodní soutěže pony jsou stejně jako loni rozděleny do dvou výškových kategorií: pony do 140 cm KVH a do 148 cm KVH. Pro jezdce na velkých koních je vypsána atraktivní dvoukolová soutěž družstev na výšce 130 + 130 cm, v níž se učí závodit v týmu.

Národní soutěže i pro děti do 12 let

Součástí programu jsou i národní soutěže pro děti do 12 let na pony všech tří výškových kategorií (handicap ZLP, LP). Důvody zařazení těchto soutěží jsou dva. Tím hlavním je umožnit i nejmladším adeptům jezdectví okusit atmosféru mezinárodních závodů a zároveň fandit starším kamarádům a vidět na vlastní oči pony sport na kvalitní mezinárodní úrovni. Druhý důvod je