na Home page

Dětské pobyty

(o prázdninách i víkendech během roku)

farma Heroutice

dětské pobyty


individuální ježdění
celodenní výlety na koni
ubytování

závody, veř. tréninky


soustředění, ZZVJ
CSIP 2005
CSIPJY 2006

chov koní

fotogalerie
kde nás najdete
pár slov o farmě

 

V současné době nejmladší jezdec na farmě Heroutice ,v červenci teprve tříletá Barunka na klisně LADY

Vážení přátelé koní!

Co nového v Herouticích? Farma Heroutice u Neveklova, renomované jezdecké středisko specializované na práci s nejmladší jezdeckou generací, přichází s aktuální nabídkou výcvikových kurzů jízdy na koni pro děti v období prosince 2018. I pro toto období jsme pro vaše děti připravili kromě tradičních a osvědčených akcí řadu novinek. Na farmě je v provozu stylová restaurace s výběrem hotových jídel i minutek, kde také stolují vaše děti, tato restaurace je doplněna o venkovní terasu. K dispozici je velká ubytovací kapacita, kromě běžných pokojů a chatek jsou  na farmě i dvou- a třílůžkové apartmány s vlastním sociálním zařízením. Pro ostatní pokoje je k dispozici dostatečné sociální zařízení společné včetně sociálního zařízení pro invalidy. Největší chloubou farmy je velká krytá jezdecká hala se závodními parametry a tribunami pro diváky, v níž se pravidelně konají závody, zkoušky a soustředění. Hala je  využívána k výcviku  nepřetržitě, i ve večerních hodinách (osvětlení) nebo bez ohledu na počasí (ideální povrch pro práci s koňmi). Farma rovněž disponuje velkým počtem volných boxů k ustájení privátních koní v průběhu soustředění, závodů a dalších akcí – ustajovací kapacita je 50 boxů připravených pro případ soustředění a závodů. Dále je k dispozici  zastřešený elektronicky řízený kondiční trenažér pro sportovní koně s lonžovacím kruhem uvnitř a čtyři venkovní kolbiště s různými povrchy.

Stále platí možnost účasti na našich dětských kurzech s vlastním koněm, kdy děti absolvují společný trénink na koních farmy a dále individuální lekce se svým vlastním koněm nebo poníkem

  l  Již mnoho let zařazujeme do našeho programu dětské jezdecké kurzy s jazykovým programem! Jazykové kurzy probíhají ve všech třech námi nabízených formách, a to v angličtině, němčině a francouzštině. Výuka probíhá skupinově formou her a soutěží odpovídající věku dětí a je zaměřena zejména na „koňskou“ tematiku. V nabídce máme stále angličtinu, němčinu, a francouzštinu a také ruštinu!

  l  Pravidelně také zařazujeme kurzy s výukou country kytary a dále kurzy s kondičním cvičením vhodně doplňujícím jezdecký sport.V nové nabídce jsou také fyzioterapeutické služby včetně odborného vyšetření dětí  v průběhu pobytu.

pony klisna Lady v sedle s Bárou

Klisna Lady. Malí koně mohou pomáhat dětem zejména psychicky zvládnout začátky v sedle.

Pokud máte o některou z uvedených akcí zájem, přihlaste se co nejdříve e-mailem (elektronické přihlášky na webu), nebo telefonicky nebo písemně. POZOR, vzhledem k velkému zájmu o využití kryté haly k náročným sportovním akcím a soustředěním bude opět mírně snížena kapacita dětských kurzů, proto máte-li zájem o pobyt, hlaste se prosím v předstihu.

V základní ceně pobytů pro děti na naší farmě je jedna výcviková lekce denně (na jízdárně nebo v přírodě), ubytování, strava 5x denně, pitný režim, kompletní program dle zaměření jednotlivého kurzu, pojištění, daň z přidané hodnoty. Případně je možno si individuálně další hodiny, příp. specielní skokový a drezurní výcvik na jízdárně přiobjednat.

Nadále zůstává možnost objednání dětí na víkend bez rodičů i mimo níže uvedené termíny! (Podmínkou je objednávka pobytu pro min. dvě děti.)

Prosíme, abyste své děti nerušili v programu návštěvami, zejména u menších dětí toto může činit problémy. U delších kurzů z tohoto důvodu pořádáme závěrečnou akci - dětské závody, aby právě rodiče měli možnost své ratolesti na koni vidět a držet jim palce.

Vybavení s sebou vždy:
Spací pytel, polštářek, jezdecké boty nebo holeně  (příp. obyčejné gumovky), rajtky nebo tepláky na ježdění, hrnek, psací potřeby, dostatečné oblečení, pláštěnka, přezůvky, potřeby pro čištění koní - minimálně obyčejný rýžový kartáč a hadr. Doporučuje se vlastní bičík a jezdecká přilba, ale pokud začínáte a zatím tyto věci nevlastníte, budou Vám zapůjčeny  (rovněž je možno veškeré jezdecké vybavení v celé šíři sortimentu zakoupit v prodejně přímo na farmě). Jezdecké věci si označte! Co se týče zvláštní výbavy, sledujte informace u jednotlivých kurzů. V období mrazů se doporučuje vybavit děti také bruslemi.

I velké sportovní koně na naší farmě mohou bezpečně ošetřovat i ty nejmenší děti, koně jsou na to speciálně připravováni a cvičeni.

*LEDNOVÝ VÍKEND V HEROUTICÍCH

11.-13. leden 2019

Víkendová dětská akce. Výcvik v kryté jízdárně a vyjížďky do přírody dle počasí v sobotu a neděli, v pátek možno dle dohody přiobjednat trénink navíc. Klidný kurz vhodný i pro začínající děti, které si mohou v malém kolektivu zažít základní návyky. Teorie o koních, soutěže a hry. Souběžně budou probíhat v hale drezúrní i skokové tréninky jako příprava na ZZVJ.

Nástup v pátek11.1.2019 do 17 hod.
Cena: 2.400,- Kč
     PŘIHLÁSIT

*KRÁSA KONÍ VE VOLNOSTI

18.-20. leden 2019

Víkendová akce. Výcvik v kryté jízdárně,vyjížďky do přírody dle počasí. Klidný kurz vhodný i pro začínající děti, které si mohou v malém kolektivu zažít základní návyky. Teorie o koních, soutěže a hry. Souběžně budou probíhat v hale drezúrní i skokové tréninky jako příprava na ZZVJ.V neděli se koná v hale divácky velmi zajímavá soutěž ve skoku koní ve volnosti.

Nástup v pátek18.1.2019 do 17 hod.
Cena: 2.400,- Kč (včetně DPH)    PŘIHLÁSIT

*LEDNOVÝ DREZURNÍ VÍKEND

25.-27.leden 2019

Víkendová akce. Výcvik v jízdárně pro účastníky v sobotu a v neděli, v pátek možno přiobjednat trénink navíc. Jedna lekce „koňské“ angličtiny. V tomto termínu probíhá v Herouticích další díl z oblíbených drezurních soustředění vedených vyhledávanou trenérkou Danielou Křemenovou - možno se zúčastnit s vlastním koněm nebo i v sedle některého z našich koní nebo pony - po předchozí dohodě.

Nástup v pátek 25.1.2019 do 16 hod.
Cena: 2.500,- Kč (včetně DPH)     PŘIHLÁSIT

*POLOLETNÍ PRÁZDNINY 2019 SE SKOKOVÝM VÝCVIKEM

31.leden-3. únor 2019

Prodloužený dětský víkend. Výcvik v kryté jízdárně,vyjížďky do přírody dle počasí. Klidný kurz vhodný i pro začínající děti, které si mohou v malém kolektivu zažít základní návyky.Jedna lekce „koňské angličtiny. Teorie o koních, soutěže a hry,nácvik praktických koňařských dovedností. Souběžně bude probíhat v hale skokové soustředění s Miloslavem Perníčkem – možno se po dohodě zúčastnit v sedle našich koní nebo pony-vhodné i jako příprava na ZZVJ. . A pokud bude zamrzlý rybník, bude se i bruslit. Brusle s sebou!.

Nástup ve čtvrtek 31.1.2019 do 16 hod.
Cena:3.300,- Kč (včetně DPH)    PŘIHLÁSIT

 
 
 

 

Termíny dalších akcí jsou vypisovány průběžně. .

Nabídku letních táborů s dalšími všeobecnými informacemi najdete na samostatné stránce.

 


Miloslav a Jana Perníčkovi
Heroutice 11, 257 56 Neveklov
tel.: 604 232 834
heroutice@heroutice.cz