na Home page

Dětské pobyty

(o prázdninách i víkendech během roku)

farma Heroutice

dětské pobyty


individuální ježdění
celodenní výlety na koni
ubytování

závody, veř. tréninky


soustředění, ZZVJ
CSIP 2005
CSIPJY 2006

chov koní

fotogalerie
kde nás najdete
pár slov o farmě

 

V současné době nejmladší jezdec na farmě Heroutice ,v červenci teprve tříletá Barunka na klisně LADY

Vážení přátelé koní!

Hlásí se Vám farma Heroutice s aktuální nabídkou výcvikových kurzů jízdy na koni pro děti v období podzimu roku 2016. Protože naše farma nadále zůstává věrná své specializaci na práci s nejmladší jezdeckou generací, i pro toto období jsme pro Vaše děti připravili kromě tradičních a osvědčených akcí řadu novinek. Na farmě je v provozu stylová restaurace s výběrem hotových jídel i minutek, kde také stolují Vaše děti, tato restaurace je doplněna o venkovní terasu.

 K dispozici je velká ubytovací kapacita, kromě běžných pokojů a chatek jsou  na farmě i dvou- a třílůžkové apartmány s vlastním sociálním zařízením. Pro ostatní pokoje je k dispozici dostatečné sociální zařízení společné včetně sociálního zařízení pro invalidy. Největší chloubou farmy je velká krytá jezdecká hala se závodními parametry a tribunami pro diváky, v níž se pravidelně konají závody, zkoušky a soustředění. Hala je  využívána k výcviku  nepřetržitě,i ve večerních hodinách (osvětlení) nebo bez ohledu na počasí (ideální povrch pro práci s koňmi). Farma rovněž disponuje velkým počtem volných boxů k ustájení privátních koní v průběhu soustředění, závodů a dalších akcí.    

Stále platí možnost účasti na našich dětských kurzech s vlastním koněm, kdy děti absolvují společný trénink na koních farmy a dále individuální lekce se svým vlastním koněm nebo poníkem.

Hitem se staly  kurzy s jazykovým programem a v poslední době zejména program nazvaný „Aby záda nebolela“! Tyto kurzy jsou vedeny zkušenou fyzioterapeutkou,dle toho je veden výcvik v jízdě na koni a je doplněn kondičním cvičením a také ježděním na neosedlaném koni s madly.

Jinak jazykové kurzy máme vyzkoušené již mnoho let ve všech třech námi nabízených formách, a to v angličtině, němčině a francouzštině. Setkaly se u dětí s velikým ohlasem! Při víkendových kurzech bude probíhat formou jedné lekce obecné, ale také „koňské“ angličtiny! Při delších kurzech je vždy rozsah a počet lekcí uveden. Výuka probíhá skupinově formou her a soutěží odpovídající věku dětí. V nabídce máme stále angličtinu, němčinu a francouzštinu, a také ruštinu!

pony klisna Lady v sedle s Bárou

Klisna Lady. Malí koně mohou pomáhat dětem zejména psychicky zvládnout začátky v sedle.

Pokud máte o některou z uvedených akcí zájem, přihlaste se co nejdříve e-mailem, telefonicky nebo písemně, bude Vám zaslána přihláška, kterou prosíme vyplněnou obratem vrátit zpět. POZOR, vzhledem k velkému zájmu o využití kryté haly k náročným sportovním akcím a soustředěním bude opět mírně snížena kapacita dětských kurzů, proto máte-li zájem o pobyt, hlaste se prosím v předstihu.

V základní ceně pobytů pro děti na naší farmě je jedna výcviková lekce denně, ubytování, strava 5x denně, kompletní program dle zaměření jednotlivého kurzu, pojištění, daň z přidané hodnoty. Případně je možno si individuálně další hodiny, příp. specielní skokový a drezurní výcvik na jízdárně přiobjednat.

Nadále zůstává možnost objednání dětí na víkend bez rodičů i mimo níže uvedené termíny! (Podmínkou je objednávka pobytu pro min. dvě děti.)

Prosíme, abyste své děti nerušili v programu návštěvami, zejména u menších dětí toto může činit problémy. U delších kurzů z tohoto důvodu pořádáme závěrečnou akci - dětské závody, aby právě rodiče měli možnost své ratolesti na koni vidět a držet jim palce.

Vybavení s sebou vždy:
Spací pytel, polštářek, jezdecké boty nebo holeně  (příp. obyčejné gumovky), rajtky nebo tepláky na ježdění, hrnek, psací potřeby, dostatečné oblečení, pláštěnka, přezůvky, potřeby pro čištění koní - minimálně obyčejný rýžový kartáč a hadr. Doporučuje se vlastní bičík a jezdecká přilba, ale pokud začínáte a zatím tyto věci nevlastníte, budou Vám zapůjčeny  (rovněž je možno veškeré jezdecké vybavení v celé šíři sortimentu zakoupit v prodejně přímo na farmě). Jezdecké věci si označte! Co se týče zvláštní výbavy, sledujte informace u jednotlivých kurzů. V období mrazů se doporučuje vybavit děti také bruslemi.

I velké sportovní koně na naší farmě mohou bezpečně ošetřovat i ty nejmenší děti, koně jsou na to speciálně připravováni a cvičeni.

SVATOVÁCLAVSKÝ VÍKEND („Aby záda nebolela“)

27. září 1.října 2017

Prodloužená víkendová akce. Vyjížďky do přírody a výcvik na jízdárně, základní část je velmi vhodná i pro začínající jezdce pro získání základních návyků. Hit poslední doby v Herouticích – kurz obsahuje i kondiční cvičení doplňující jezdecký sport a cvičení na neosedlaném koni s madly,dále také nácvik Pony games a jednu lekci „koňské“ angličtiny. V pátek 29.9.2017 se na farmě konají drezurně skokové hobby závody –pro pokročilé možnost účasti i v sedle našich koní! Pro min. středně pokročilé je na sobotu připraven celodenní výlet v sedle (za příplatek).

Nástup ve středu 27. 9. 2017 do 16 hod.

Cena: 4.800,- Kč (včetně DPH)         PŘIHLÁSIT

PŘÍPRAVA NA HUBERTA

6.-8. října 2017

Víkendová akce. Vyjížďky do přírody a výcvik v kryté jízdárně – klidná akce velmi vhodná i pro začínající děti, které si mohou v malém kolektivu zažít základní návyky.Pro pokročilé možnost skákání v terénu jako příprava na Hubertovu jízdu.

Nástup v pátek 7.10. 2016 do 16 hod.

Cena: 2.400,- Kč (včetně DPH)

  PŘIHLÁSIT

HUBERTOVA JÍZDA  v Herouticích

13. – 15 .října 2017

Víkendová akce. Vyjížďky do přírody a výcvik v kryté jízdárně. V sobotu 14. října se koná heroutická Hubertova jízda. Touto akcí začíná série několika víkendů s účastí na Hubertových jízdách v okolí. (Hubertova jízda je akce ve stylu anglických parforsních honů na lišku – sportovně společenská událost na závěr sportovní sezóny.) Tato Hubertova jízda je pořádána přímo Farmou Heroutice, součástí je i večerní „soud“ s posezením na farmě v restauraci.

Nástup v pátek 13.10.2016 do 16 hod.

Cena: 2.600,- Kč (včetně DPH)

 PŘIHLÁSIT

ŘÍJNOVÝ DREZÚRNÍ VÍKEND

20.-22.října  2017

Víkendová akce. Vyjížďky do přírody nebo výcvik v hale v sobotu a neděli, vhodné i pro začínající a hodně malé děti. Zároveň o víkendu na farmě probíhá  drezurní soustředění drezurní rozhodčí Evou Špulákovou a v neděli halové drezurní závody - jezdci na odpovídající úrovni se mohou již zúčastnit individuálních tréninků i závodů aktivně v sedle (vhodné i jako příprava na ZZVJ). Nástup v pátek 20.10.2017 do 17 hod.

Cena: 2.400,- Kč (včetně DPH)

 PŘIHLÁSIT

PODZIMNÍ PRÁZDNINY 2017 s angličtinou

25.-29 října 2017

Klasický a tradičně velmi žádaný pětidenní kurz. Koupání v krytém aquaparku (plavky!), hry, soutěže, kurz „koňské angličtiny“. Pro účastníky podzimních prázdnin jsou připraveny tréninky na jízdárně i vyjížďky do přírody,kompletní táborový program - teorie o koních, soutěže a hry,nácvik Pony games. Pro pokročilejší možnost účasti na pátečních drezurních hobby závodech v Herouticích v hale (možno i jako příprava na ZZVJ).

Nástup ve středu 25.10.2017 do 17 hod.

Cena: 4.800,- Kč (včetně DPH)

  PŘIHLÁSIT
 

 

Termíny dalších akcí jsou vypisovány průběžně. .

Nabídku letních táborů s dalšími všeobecnými informacemi najdete na samostatné stránce.

 


Miloslav a Jana Perníčkovi
Heroutice 11, 257 56 Neveklov
tel.: 317 741 392, 604 232 834 834
fax: 317 741 399
heroutice@heroutice.cz