na Home page

PONY LIGA
PONY EXTRALIGA
TEENAGER
2015

farma Heroutice

dětské pobyty
individuální ježdění
celodenní výlety na koni
ubytování

 

závody, veř. tréninky
soustředění, ZZVJ

 


CSIP 2005
CSIPJY 2006

CSIPJY 2007

CSIChJY 2008

CSN/CSNP 2009

 

chov koní

fotogalerie
kde nás najdete
pár slov o farmě

 

 

 

 

klub Heroutice  pořádá v roce  2015   13.ročník tradiční seriálové soutěže PONY LIGA pro všechny jezdce na pony a zároveň  i pro  jezdce do 21 let  na velkých koních. Soutěž je určena pro jezdce s českou licencí. Startovat v jednotlivých kolech mohou i zahraniční jezdci, nemohou však bodovat v seriálu.

V sezoně 2015 dochází k rozšíření seriálu o jednu kategorii – poprvé tedy proběhne seriál rovnou ve čtyřech kategoriích - každý jezdec musí být předem písemně přihlášen s konkrétním koněm do konkrétní kategorie :

 

 

·        nová kategorie Neatly& Quickly   nová seriálová soutěž pro jezdce obou věkových kategorií – dvoukolová  soutěž kombinující soutěž na styl a na čas

·        Ponyliga  pro nejmladší jezdce ve věku 8 - 12 let na pony

·        otevřená Pony Extraliga pro všechny jezdce ve věku do 16 let na pony  (s velmi atraktivním zakončením formou velkého finále čtyř nejlepších jezdců se střídáním koní)

·        Teenager pro jezdce do 21 let na velkých koních (kategorie je tak určena nejen pro jezdce na pony, kteří zároveň jezdí i na velkých koních, ale i pro jezdce, kteří již z poníků „vyrostli“).

Novinkou letošního ročníku je zařazení nové kategorie seriálu Neatly & Quickly – hlavním cílem zařazení této soutěže je rozšíření možností pro účast v seriálových soutěžích. A to jednak pro mladší kategorii jezdců 8-12 let ,ale i pro starší pony jezdce, kteří nejsou  se svými pony na úrovni SP.Jezdec nesmí se stejným poníkem,startujícím v této soutěži,startovat v Pony lize nebo v Pony Extralize. Soutěž kombinuje stylové ježdění a soutěž na rychlost, tak aby se děti učili nejenom jezdit stylově, ale zároveň jsme v nich podporovali soutěžního ducha.

Hodnocení: Dvoukolová soutěž  handicap ZLP (na výšce 60/70/80 cm) s handicapem +10cm pro jezdce ve věku 13-16 let. První kolo dle čl.298.1.1.,druhé kolo dle čl.238.2.1.Vítězem se stává jezdec s nejnižším součtem z umístění z jednotlivých kol.V případě rovnosti bodů rozhoduje umístění z prvního kola,teprve v případě,že ani toto nerozhodne,rozhoduje umístění z druhého kola.

 

Od loňska je seriál Ponyliga součástí Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem,což bude i v roce 2015 obrovská pětidenní akce ve velké hale na výstavišti v Lysé nad Labem při jarní výstavě,při které budou prezentovány všechny disciplíny jezdeckého sportu pod hlavičkou ČJF.

V seriálu Ponyliga se pravidla nemění - již od ročníku 2007 došlo k mírnému snížení technické náročnosti kvalifikačních soutěží během roku oproti předchozím letem, což  seriál zpřístupnilo  ještě širšímu počtu jezdců a také zohlednilo fakt, že v současné době je v ponysportu velký počet nově nastupujících jezdců. Soutěžit se tedy bude v kvalifikacích Pony ligy  do 12 let na stupni  LP handicap, v Pony Extralize na stupni SP. Kvalifikace pro Teenager byla od sezony 2012 upravena mírně dolů,pojede se  v první půli sezony na soutěžích Z, v druhé půli sezony na soutěžích ZL. Ve finále pak je obtížnost nastavena následovně:  jako v minulých letech zůstává Pony liga do 12 let s finálovou dvoukolovou soutěží pony handicap SP, Pony Extraliga do 16 let má tradiční atraktivní finále čtyř jezdců se střídáním koní na úrovni SP-  zde od sezony 2010 došlo ke snížení obtížnosti o 10cm oproti původním ročníkům. Finále kategorie Teenager bylo od roku 2012 rovněž sníženo o 10 cm a jezdci se v něm  utkávají v dvoukolové soutěži ZL.

Seriál se jede v celkem deseti kvalifikačních kolech v průběhu celé sezony po celé republice:

      1.    18 .3.2015  Lysá nad Labem (JEZDECKÝ FESTIVAL 2015)

2.      29.3.2015 Heroutice(Jarní cena)

3         17.5.2015  Heroutice (Cena Ankary)

4         16.8..2015   Opřetice

5         25.7.2015   Heroutice (Letní cena)

6         8.8.2015 Bohuňovice

7         5.9.2015   Trnová (ZČ)

8         4.10.2015  Trojanovice

9         8.11.2015    Heroutice (Podzimní cena)

10      21..-22.11.2015  Heroutice (+Finále)

 

Podrobnosti a zajímavosti o celém seriálu můžete průběžně sledovat na samostatné webové stránce www.ponyliga.cz.

 

 

Průběžné pořadí jezdců  je vždy k dispozici na www.ponyliga.cz a dále také na  www.heroutice.cz.

Soutěží jezdec, nikoli dvojice. Hodnotí se umístění jezdce v soutěži. Body jsou získávány v každém kole pouze s jedním koněm. Pokud se jezdec účastní soutěže s více koňmi, započítává se mu výsledek s tím nejlépe umístěným. Pokud se jezdci umístí ex equo, oba získávají plný počet bodů dle tabulky. Všechny soutěže ligy jsou otevřené, jezdci předem nahlásí, s kterým koněm se účastní které kategorie ligy.

 

NEATLY QUICKLY 2015 

 

Kvalifikační kola jsou otevřena pro všechny jezdce na pony do 16 let. Do finále postupuje deset nejlépe umístěných jezdců v pořadí kvalifikace,resp. všichni se stejným výsledkem na posledním postupovém místě. S koněm, s nímž bude startovat ve finále, musí jezdec dokončit alespoň jednu kvalifikační soutěž, jezdec sám (možno na různých koních) musí dokončit celkově alespoň tři různá kvalifikační kola. Pořadatel si vyhrazuje právo udělit divokou kartu pro účast ve finále  Neatly Quickly.

 

Jezdec mladší věkové kategorie může startovat s různými pony ve všech třech seriálových soutěžích pro pony. Přičemž s koněm, s kterým startoval v Pony extralize, nemůže současně startovat v Neatly Quickly ani v Pony lize, nebo se do nich z extraligy vrátit. (Kůň může startovat v otevřené soutěži jednotlivých kvalifikačních kol, výše uvedené pravidlo se týká započítávání bodů do ligy a extraligy.)

Hodnocení: Dvoukolová soutěž  handicap ZLP (na výšce 60/70/80 cm) s handicapem +10cm pro jezdce ve věku 13-16 let. První kolo dle čl.298.1.1.,druhé kolo dle čl.238.2.1.Vítězem se stává jezdec s nejnižším součtem z umístění z jednotlivých kol.V případě rovnosti bodů rozhoduje umístění z prvního kola,teprve v případě,že ani toto nerozhodne,rozhoduje umístění z druhého kola.

 

PONY LIGA 2015 pro jezdce 8 – 12 let

 

Do finále postupuje deset nejlépe umístěných jezdců v pořadí kvalifikace,resp. všichni se stejným výsledkem na posledním postupovém místě. S koněm, s nímž bude startovat ve finále, musí jezdec dokončit alespoň jednu kvalifikační soutěž, jezdec sám (možno na různých koních) musí dokončit celkově alespoň tři různá kvalifikační kola. Pořadatel si vyhrazuje právo udělit divokou kartu pro účast ve finále  Pony ligy.

 

Jezdec mladší věkové kategorie může startovat s různými pony ve všech třech seriálových soutěžích pro pony. Přičemž s koněm, s kterým startoval v Pony extralize, nemůže současně startovat v Neatly Quickly ani v Pony lize, nebo se do nich z extraligy vrátit. (Kůň může startovat v otevřené soutěži jednotlivých kvalifikačních kol, výše uvedené pravidlo se týká započítávání bodů do ligy a extraligy.)

 

PONY EXTRALIGA 2015

Kvalifikační kola jsou otevřená všem jezdcům na pony do 148 cm. Finále se zúčastní čtyři nejlepší jezdci z kvalifikačních kol. Ve finále smí startovat pouze pony kategorie B. S koněm, s nímž bude startovat ve finále, musí jezdec dokončit alespoň jednu kvalifikační soutěž, jezdec sám (možno na různých koních) musí dokončit celkově alespoň tři různá kvalifikační kola. Pokud se někdo ze čtveřice finalistů z finálové soutěže omluví, nastupuje další v pořadí jako náhradník. Při rovnosti součtu bodů z kvalifikačních kol, která by způsobila, že se probojovali do finále více než 4 jezdci, rozhoduje o pořadí vyšší počet vítězství, resp. druhých, resp. třetích míst v kvalifikačních kolech. Pokud ani toto nerozhodne, rozhodne lepší výsledek posledního kvalifikačního kola. Pořadatel si vyhrazuje právo udělit divokou kartu pro účast ve finále.

Finále bude probíhat  výměnou koní v pořadí dle následující tabulky:

 

 

kůň 1

kůň 2

kůň 3

kůň 4

I. kolo

A

B

C

D

II. kolo

B

C

D

A

III. kolo

C

D

A

B

IV. kolo

D

A

B

C

    

           (A – jezdec postupující z 1. místa, B – 2. místo, C – 3. místo, D – 4. místo)

•           Každý jezdec bude nejprve startovat na svém koni a poté na třech koních ostatních jezdců podle výše uvedené tabulky. Soutěžit se bude na 8 překážkách a 9 skocích do 100 cm, rychlost 300 m/min. Vítězem se stane jezdec s nejnižším počtem trestných bodů ze všech čtyř kol a následují jezdci v pořadí dle počtu trestných bodů. Při rovnosti trestných bodů rozhoduje součet časů ze všech čtyř kol.

•           Pokud je soutěžící vyloučen nebo nedokončí parkur z jakéhokoliv důvodu, dostane o 20 trestných bodů více než nejhorší výsledek ze všech čtyř kol.

•           Jestliže kůň nebude schopen ze zdravotních důvodů pokračovat po 1. kole v soutěži, bude toto kolo anulováno a výsledek bude určen ze tří kol. Jezdcům, kteří měli startovat v dalších kolech na zraněném koni, bude započítán výsledek s vlastním koněm z kola prvého, místo výsledku s koněm zraněným. Jestliže kůň nebude schopen pokračovat v kole druhém, resp. třetím, získávají jezdci, jež jej měli jet v následujících kolech, rovněž výhodu výsledku s vlastním koněm, namísto s koněm zraněným.

•           Opracování před druhým, třetím a čtvrtým kolem bude probíhat ve vymezeném prostoru na kolbišti, do kterého budou mít přístup pouze jezdci, trenéři, ošetřovatelé a rozhodčí. Jezdec bude mít na přípravu cizího koně max 3. min., ve kterých může absolvovat 3 skoky (1 křížek,1 kolmý skok a 1 oxer). Uzdění musí na koni zůstat stejné jako v posledním kvalifikačním kole, sedlo si jezdec může vzít své.

 

                                           

TEENAGER  2015

Kategorie otevřená všem jezdcům do 21 let na velkých koních. Do finále postupuje deset nejlépe umístěných  jezdců v pořadí  kvalifikace, resp. všichni se stejným výsledkem na posledním postupovém místě. S koněm, s nímž bude startovat ve finále, musí jezdec dokončit alespoň jednu kvalifikační soutěž, jezdec sám (možno na různých koních) musí dokončit celkově alespoň tři různá kvalifikační kola. Pořadatel si vyhrazuje právo udělit divokou kartu pro účast ve finále.

                                         Ceny ve finále:

 

PONY EXTRALIGA 2015:

 

Finanční ceny (pro majitele a nájemce koní) ve výši

50.000,- Kč rozdělených 

1. místo    -     30.000,- Kč a pohár

2. místo    -     15.000,- Kč a pohár

3. místo    -       5.000,- Kč a pohár

4. místo    -     dort a pohár                                    

    

             

 

Zvláštní cena:  deka pro nejlepšího koně ve finále

(koně,který obdržel ze všech kol nejméně tr. bodů)

NEATLY QUICKLY  2015:

1. místo    -  Podsedlová dečka s výšivkou

První čtyři umístění ve finále obdrží velmi hodnotné věcné ceny v celkové hodnotě minimálně   10.000,- Kč  (rozdělené v poměru

40%:30%:20%:10%).

 

PONY LIGA 2015:

1. místo    -     skokové sedlo na pony

 

První čtyři  umístění ve finále obdrží velmi hodnotné věcné ceny v celkové hodnotě minimálně 25.000,- Kč (rozdělené v poměru

60%:20%:12%:8%).

 

TEENAGER 2015:

1. místo    -     kompletní luxusní uzdečka

 

První čtyři umístění ve finále obdrží velmi hodnotné věcné ceny v celkové hodnotě minimálně 15.000,- Kč (rozdělené v poměru

40%:30%:20%:10%).

 

 

Zpracovala: Mgr.Jana Perníčková,manažerka pony ČJF

Schválil: 9.2.2015  Ing.Jan Metelka,VV ČJF

 

 

TĚŠÍME SE NA VÁS A PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ!!


Průběžné pořadí kvalifikace:      

Pony liga 2015:

 

Pony extraliga 2015:


Teenager  2015:


Neatly Quickly  2015:

      

    

 www.ponyliga.cz - samostatné stránky seriálu s fotogalerií, podrobnostmi o jednotlivých kolech a pořadatelích  a dalšími zajímavostmi

  

 

Minulé ročníky:  2014  2013  2012   2011   2010   2009   2008    2007  2006    2005     2004    2003

 

ricoh.jpg (79570 bytes)

Dodavatel kancelářské techniky pro akce na Farmě Heroutice

 


Miloslav a Jana Perníčkovi
Heroutice 11, 257 56 Neveklov
tel.: 317 741 392, 604 232 834
fax: 317 741 399
heroutice@heroutice.cz